Primele șapte autobuze electrice, în lungime de 10 metri achizitionate de Primăria Constanta au ajuns la București și până la finele lunii mai vor ajunge în parcul auto din oraș.
,,Vor fi echipate și le vom primi până la finalul lunii mai. Urmează să fie aduse încă 14 autobuze. Vă reamintesc că schimbăm toată flota de autobuze din Constanța. Pentru condiții mai civilizate în trafic și un aer mai curat,” a trsnsmis edilul municipiului Constanța, Vergil Chițac.

Știri Naționale
Președintele PNL, Ilie Bolojan: ,,Salvăm industria națională de îngrășăminte chimice, prin preluarea Azomureș de către Romgaz”
Una dintre negocierile importante din ultimele luni a vizat salvarea Azomureș, prin Romgaz. Este un pas important pentru a reporni industria de îngrășăminte chimice din




