Primele șapte autobuze electrice, în lungime de 10 metri achizitionate de Primăria Constanta au ajuns la București și până la finele lunii mai vor ajunge în parcul auto din oraș.
,,Vor fi echipate și le vom primi până la finalul lunii mai. Urmează să fie aduse încă 14 autobuze. Vă reamintesc că schimbăm toată flota de autobuze din Constanța. Pentru condiții mai civilizate în trafic și un aer mai curat,” a trsnsmis edilul municipiului Constanța, Vergil Chițac.

Știri Naționale
Marcăm un moment esențial din istoria noastră: 27 martie 1918, Unirea Basarabiei cu România
,,Astăzi marcăm un moment esențial din istoria noastră: 27 martie 1918, ziua în care Basarabia a revenit acasă, prin voința exprimată democratic în Sfatul Țării.




